fbpx
          MOODLE
EN    |    DE    |    IT

Pokličite

03 428 67 50

Pošljite sporočilo

info@lu-celje.si

Socialna aktivacija albansko govorečih žensk 2024–2027

Kaj je socialna aktivacija?

Socialna aktivacija pomeni uspešno vključevanje v družbo in na trg dela ter v nadaljnje usposabljanje, kar izboljša in olajša življenje priseljenk v novem okolju. Cilji programa so vključitev na trg dela ali v nadaljnje usposabljanje oziroma izobraževanje ter celostno vključevanje v družbo.

 

Zakaj se vključiti?

Z našo pomočjo bodo udeleženke v varnem in sproščenem okolju izboljšale svoje znanje slovenščine, srečale nove ljudi, tudi potencialne delodajalce, lažje se bodo znašle pri vsakodnevnih opravkih, npr. pri zdravniku, na govorilnih urah v vrtcu ali šoli in drugje, odkrivale bodo novo življenjsko okolje in spoznale načine za koristno in zdravo preživljanje prostega časa, izboljšale bodo samopodobo in medosebne odnose, se družile in odkrivale svoje potenciale …

Kdo se lahko vključi?

Polnoletne albansko govoreče ženske, ki so:

  • prejemnice denarne socialne pomoči,
  • vpisane v evidenco brezposelnih oziroma začasno nezaposljivih ali
  • neaktivne osebe s kompleksno socialno problematiko.

Vsebina in aktivnosti:

V 6 mesecih izvajanja skupinskih aktivnosti v posameznem programu bodo udeleženke pridobivale nova znanja v okviru naslednjih delavnic:

Učenje slovenščine, spoznavanje sebe in drugih, motivacijske delavnice, krepitev samopodobe, delavnice medosebnih odnosov, obvladovanje stresa, pomen zdravega življenjskega sloga, družabne aktivnosti, ustvarjalne delavnice, spoznavanje lokalnega okolja in delovanje pomembnih institucij, pridobivanje digitalnih veščin, odkrivanje lastnih potencialov, iskanje možnosti za vključitev na trg dela, svetovanje in podpora pri iskanju dela ter spodbujanje k vključitvi v nadaljnje izobraževanje …

Dva meseca bodo udeleženke lahko ob celostni podpori in spremljanju pridobivale neprecenljive praktične izkušnje na način učenja skozi delo pri delodajalcih ali v delovnem/učnem projektu.

Skupinske aktivnosti se izvajajo v skupinah do 15 udeleženk. V programu je ves čas prisotna medkulturna mediatorka, ki po potrebi predstavlja most med slovensko in albansko kulturo in jezikom.

Celotni program spremlja individualno svetovanje, udeleženke pa dobijo podporo tudi po končanih skupinskih aktivnostih programa.

Pridružite se nam v Celju, Velenju ali Slovenskih Konjicah.

Kontakt:

Telefon: 03 428 67 67

E-pošta: marusa.kucic@lu-celje.si ali renata.kalisek@lu-celje.si

Spletna stran: www.lu-celje.si

Dostopnost